קרדיטים

פנינה שור מנהלת את הפרויקט מטעם רשות העתיקות ואחראית ליצירת רשת של שיתופי פעולה עם מגוון גופים בארץ ובחו"ל. אורית קוסלנסקי רוזנגרטן וויויאנה מוסקוביץ מרשות העתיקות מתאמות בין כל היבטי הפרויקט. חמשת המשמרות שעובדות במסירות על שימור המגילות והכנתן לצילום הן: לנה ליבמן, טניה ביטלר, טניה טרייגר, אסיה וקסלר ויאנה פרומקין.

הצוות המדעי, שמפתח את מערכת הניטור, גויס על ידי ד"ר גרגורי ברמן, יועץ מטעם רשות העתיקות לטכנולוגיות דימות של מגילות מדבר יהודה. בצוות שותפים פרופ' אמיליו מרנגו ומרסלו מנפרדי (אוניברסיטת מזרח פיידמונט, איטליה); ד"ר פנלה פרנס (המחלקה לחקר השימור ובחינתו, ספריית הקונגרס, וושינגטון); פרופ' זאב אייזנשטט (האוניברסיטה העברית, ירושלים).

מאגר המידע הראשון של אוצרות המדינה ברשות העתיקות פותח על-ידי תמר רבי על בסיס מאגרי המידע שאסף פרופ' עמנואל טוב. אורן איבלמן ממשיך דרכה של ד"ר שני צורף בהובלת המחקר האקדמי של המגילות מטעם רשות העתיקות. תפקידו לטייב את מאגר המידע של אוצרות המדינה לשם הטמעתו באתר המקוון של המגילות. את תפקידה ממלא כיום. תחום טכנולוגיות המידע ברשות העתיקות אחראי לתשתית הטכנולוגית של הפרויקט. דוד גבאי, סמנכ"ל תכנון תאום ובקרה, לצידו עוזרים ארקדי מוטר, מנהל פרויקטים ואיריס יוסיפון, מתכנתת בכירה של מאגרי המידע של רשות העתיקות.

יאיר מדינה ושי הלוי, צלמים ומומחים לענייני צילום ועיצוב גרפי, מ"הדפס אומנותי ירושלים", מתפעלים את מערכת הדימות ומסייעים בייעוץ טכני. קן בוידסטון פיקח על פיתוח המצלמה, התוכנות הייחודיות ומערכת הדימות מטעם MegaVision ; ד"ר ביל כריסטנס-ברי מחברת Equipoise Imaging LLC ,פיתח את טכנולוגיית התאורה המאפשרת את הדימות. את הטקסטים באתר האינטרנט כתבו וערכו ד"ר שני צורף, פנינה שור, אורית קוסלנסקי רוזנגרטן, ויויאנה מוסקוביץ, אורן איבלמן, ג'ורדנה שי, קרולין היוז, ורחל קודיש-ושדי. רחל קודיש-ושדי תרגמה את הטקסטים לעברית; ד"ר כמיל סארי וד"ר חמודי חלאילה תרגמו לערבית; זאב סלפוי ופרנציסקה אדה תרגמו לגרמנית; מיכאל תובל ואלכסי יודיצקי תרגמו לרוסית.

בוועדה המייעצת של חוקרי מגילות מדבר יהודה שמונתה על ידי רשות העתיקות חברים: פרופ' עמנואל טוב, פרופ' אלישע קימרון, פרופ' דבורה דימנט, פרופ' מנחם קיסטר וד"ר מיכאל סגל.

תודה מיוחדת לשלבי וויט, יו"ר אגודת הידידים של רשות העתיקות ולאדם אמריק, נשיא אגודת הידידים של רשות העתיקות.

עיצוב ופיתוח אתר

ביקון אופנהיים

סרטי וידאו

את קטעי הווידיאו באתר הפיקו איתי רפפורט ויאיר מדינה.

תודה מיוחדת

הפרויקט הושק הודות לתמיכתו ולמסירותו של מרכז המחקר והפיתוח של Google בישראל: פרופ' יוסי מטיאס, מנכ"ל, אייל פינק, מהנדס תוכנה, ואייל מילר, סמנכ"ל פיתוח עסקי.